Ile kosztują implanty stomatologiczne? – Forbes Health

Żadne dwie procedury implantologiczne nie są takie same, dlatego koszty są zawsze podawane jako szeroki zakres. „Procedury implantologiczne są złożone i istnieje wiele części do każdej procedury”, wyjaśnia Roger Levin, D.D.S., dyrektor generalny Levin Group, Inc, doradztwo w zakresie zarządzania stomatologicznego. „Istnieją różne opłaty do każdej części”.

Elementy, które wchodzą w ostateczny koszt Twojego nowego zęba lub zębów obejmują:

  • Kompleksowe badanie stomatologiczne, w tym obrazowanie 3D
  • Ekstrakcja zębów problemowych, jeśli to konieczne
  • Instalacja implantu(ów) stomatologicznego(ych)
  • Umieszczenie okuć łącznika
  • Wykonanie korony protetycznej
  • Umieszczenie korony

Koszt poszczególnych elementów zależy od gabinetu stomatologicznego. Niektóre gabinety oferują bezpłatne badanie tomografii komputerowej (CT) na początku procesu jako zachętę (badanie CT pomaga określić przydatność implantów stomatologicznych). Jeśli jednak trzeba zapłacić za to trójwymiarowe obrazowanie, rachunek za usługę może wynieść od 350 do 515 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, implanty to inwestycja na całe życie i są odpowiednio wyceniane. Levin szacuje, że całkowity koszt jednego zęba, od początku do końca, zwykle wynosi od 3 000 do 4 500 dolarów, a osoba, która potrzebuje całej masy implantów w ustach, patrzy na ostateczną cenę od 60 000 do 90 000 dolarów.

Głównym powodem, że nie ma standardowej ceny jest to, że żadne dwie procedury nie są takie same. „W przeciwieństwie do pojedynczej usługi, takiej jak wypełnienie, opłaty za implanty są oceniane na podstawie rodzaju i złożoności pracy”, mówi.

Innymi słowy, zmienne, takie jak to, czy masz tomografię komputerową wykonaną w badaniu wstępnym lub wymagasz podniesienia zatok lub przeszczepu kości – i jaki rodzaj przeszczepu kości – wszystko wpływa na ostateczną cenę.

Dodatkowe czynniki, które wpływają na cenę implantów stomatologicznych obejmują lokalizację Twojego lekarza-duże metropolie mają tendencję do bycia droższymi.

Wniosek? Zapytaj wcześniej, ile to będzie kosztować w Twoim indywidualnym przypadku.